Türkiye’nin en deneyimli blokzincir yazılımcıları, uzman hukukçu ve finansçılardan oluşan ekibimiz, Türkiye’nin ilk stabil kripto para birimini size sunmak için bir araya geldi. Nisan 2019’da kurulan BiLira, Arnavutköy merkezli ofisimizden faaliyet göstermektedir.
Nasıl çalışır?
Platformumuz üzerinden BiLira alıp satmak güvenli ve kolaydır.
Bilira Alımı

Kullanıcı, fonları Banka’ya havale eder.

Banka, işlemi teyit eder ve BiLira’ya bildirir.

BiLira, Dijital Varlığı yaratır ve alıcının Ethereum Cüzdanı’na transfer eder.

Bilira Satımı

Kullanıcı, çeviri işlemi için Dijital Varlığı BiLira’nın Cüzdanına yollar.

BiLira Dijital Varlığı yok edilip toplam arz azaltılır.

BiLira, Banka’ya bildirim yollar ve kullanıcıya fonlar havale edilir.

KISACA Bilira

BiLira (i) blokzincir ağı temelli, (ii) BiLira kurumu tarafından düzenlenen ve yönetilen, (iii) Türk lirası tarafından 1 : 1 desteklenen, (iii) ERC 20 standartları ile uyumlu ve güvenilir bir kripto para birimidir. BiLira A.Ş., Türk vatandaşlarının merkeziyetsiz ve kişiden kişiye (P2P) global finansal ağlarına erişimini artırma vizyonuyla, Türk Kanunlarına uygun bir kripto para birimi sunmayı hedefler. BiLira kripto para birimi, Türk Lirası yatırma işlemi sırasında oluşturulur, kimlik doğrulaması akabinde piyasaya sürülebilir, Türk Lirası çekme
işlemi sırasında tedavülden kaldırılabilir ve blokzincir ağı üzerinde (işlem görebilir) transfer edilebilir.

Her para birimi, kendi içinde üç temel işleve sahiptir: tasarruf aracı, değiş-tokuş aracı ve hesap birimi. Sözü geçen tüm bu işlevlerin yerine getirilmesi, BiLira’yı çoklu kullanım alanları açısından uygulanabilir kılar. Kripto para birimlerinin geniş çapta benimsenmesi ve yaygınlaşmasında köklü yerel ve küresel kripto borsalarının etkin rolü olmuştur. BiLira’nın birincil kullanım alanı, kripto para birimi piyasalarında yüksek volatilite ile mücadele etmek için takas işlemlerinde, uygun para giriş çıkışları için alternatif çözümler sunabilme yeteneğidir. Bu bağlamda BiLira, özellikle menkul kıymetlerin düşüş dönemlerinde dahi, kripto para işlemine kritik önem taşıyan resmi alım satımlarda devam edilebilmesini sağlar.

LÜTFEN YÜKSEK MİKTARDA YATIRIM YAPMAYINIZ

KONU EKLENDİĞİ TARİH İTİBARİYLE GÜVENLİ
Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]